KOTLÍKOVÉ DOTACE

hotenergy tepelné čerpadlo

“PŘESTAŇTE SMRADIT SOBĚ I SVÉMU OKOLÍ”


DOTACE NA VÝMĚNU KOTLŮ

Dne 13.5.2019 v 10:00 byl zahájen příjem žádostí o kotlíkovou dotaci v moravskoslezském kraji. Bylo připraveno půl miliardy pro první skupinu uchazečů. Celkem se má v dotaci proinvestovat 1,5 mld Kč.  A jak to dopadlo?

Díky raketovému nástupu přihlašovaných byla ona půlmiliarda za 54 vteřin vyčerpána! Pro MSK byl příjem žádostí zastaven!!!

  

Ministerstvo životního prostředí po Novém roce spustilo třetí a finální vlnu takzvaných kotlíkových dotací. Z peněz Evropské unie na ni pošle tři miliardy korun. „Plánujeme za ně vyměnit 30 tisíc zastaralých neekologických kotlů,“ říká mluvčí ministerstva životního prostředí (MŽP) Dominika Pospíšilová.

Dotační program skončí v roce 2020. A od roku 2022 budou neekologické kotle 1. a 2. emisní třídy úplně zakázány. Kolik domácností takový kotel stále má, lze jenom odhadovat.

 

14. listopadu 2019  9:19

Kotel si v Moravskoslezském kraji nově vymění osm tisíc lidí. Ministerstvo životního prostředí totiž uvolnilo více peněz na dotace, další balík financí putuje i na bezúročné půjčky.   Zdroj zde

 

 

10.4.2019 BYLA VYHLÁŠENA III VLNA KOTLÍKOVÝCH DOTACÍ PRO MSK

 

Základní informace a podmínky pro získání dotace na výměnu kotle jsou uvedeny na stránkách SFŽP v sekci KOTLÍKOVÉ DOTACE.

 

 AKTUÁLNÍ STAV ŽÁDOSTÍ:

 

Veškeré detaily k třetí vlně kotlíkových dotací v moravskoslezském kraji najdete na těchto stránkách

ZAHÁJENÍ PŘÍJMU ŽÁDOSTÍ O KOTLÍKOVÉ DOTACE BUDE DNE 13.5. OD 10:00 HODIN

 

Detaily zde