Topné systémy

hotenergy topné systémy

trubky ve vaší podlaze se budou tetelit blahem JEN proto, ABY vám mohLY zahřát nohy

Podlahové vytápění je známo již z dob starého řecka a ve stavebním světě už dávno není luxusní novinkou. Naopak, stalo se standardem moderního bydlení. Kromě příjemně teplé podlahy si své přívržence získává i nízkoteplotním způsobem vytápění, což podstatně snižuje nároky na spotřebu energie a jde ruku v ruce se stále rostoucími  požadavky na úsprnost provozu. Navíc dispoziční řešení místnosti nemusí u podlahového vytápění respektovat polohu vytápěcího tělesa a prostor zůstává odlehčený.

 

PODLAHOVÉ TOPENÍ

Snaha docílit pocitu tepelné pohody v obydlích je stará jako lidstvo samo. Jistě nejstarším principem byl ohřev přímým sáláním od ohně, který se po přemístění z otevřených ohnišť do prvních obytných prostorů stal zdrojem konvekčního tepla sloužícího ke zvýšení teploty vnitřního vzduchu i okolních stěn.   Podstatou systému topení bylo podpodlahové topení horkým vzduchem z topeniště tzv. hypocaustum (z řec. hypokauston, hypo – pod, kaió – pálím). 

 

PODLAHOVÉ, STĚNOVÉ, STROPNÍ  TOPENÍ I CHLAZENÍ

Tam, kde nelze dostatečně vytopit prostor podlahovým topením, lze chybějící tepelný výkon dodat topením stěnovým nebo stropním.  A stejným způsobem lze tyto prostory i chladit. Sálavé panely ve stropě jsou stavebním prvkem, který umí topit i chladit. Tepelné čerpadlo to zvládá také, takže proč tyto dva prvky nesopjit?

VŽDY PRO VÁS ZVOLÍME TO NEJVHODNĚJŠÍ ŘEŠENÍ

 

 

 RADIÁTORY

Není podmínkou, že tepelné čerpadlo musí topit jen do podlahového topení. U rekonstrukce rodinného domu instalujeme tepelná čerpadla k radiátorům.. Pro správnou funkci tepelného čerpadla je důležité, aby topný systém měl dostatečný objem vody. Z toho pohledu se jeví jako velmi dobrá tělesa původní litinové radiátory. Objem topné vody v těchto tělesech zajišťuje, že tepelné čerpadlo nebude trpět častými starty. mají velkou teplosměnnou plochu, nekorodují. Není důvod je vyhazovat.