Historie

hotenergy tepelné čerpadlo

Počátek naší činnosti v oboru tepelných čerpadel je v roce 1996.

Zatímco v Evropě byla tato technologie už na vzestupu, u nás byl ještě “pravěk tepelných čerpadel”.
Zájemcům na výstavách jsme vysvětlovali, že “ta krabice” není lednička, ale tepelné čerpadlo, popisovali jim jak “to” funguje, ale jen málkodo věřil.

V té době jsem úzce spolupracoval se značkou IVT  a jako výhradní obchodní zástupce  jsem propagoval tepelná čerpadla na území celé Moravy – např. pavilon šelem v ZOO Hodonín – 40 kW, sportovní hala v Opavě – 400 kW, autosalon Lexus v Brně – 40kW i jedny z největších instalací v Evropě – budovy Nová aula a budova FEI VŠB TU Ostrava – s celkovým instalovaným výkonem tepelných čerpadel 1,4 MW.

Osobně považuji za velmi důležitý poznatek z praxe to, že každý, kdo si pořídil naše tepelné čerpadlo jako náhradu za původní zdroj tepla hned po první topné sezóně potvrdil, že šetří nemalé peníze, a paradoxně k tomu má doma výrazně tepleji…

V roce 2010 jsme založili rodinnou firmu HOT – ENERGY, stali jsme se dodavatelem spolehlivých značek evropských výrobců tepelných čerpadel (Vaillant, Buderus, Alpha Innotec, Ochsner)

Jeden z důvodů pro tento krok byl i ztráta dominantního postavení a prodej značky IVT koncernu BOSCH a celková změna na trhu tepelných čerpadel v Evropě.