Rady/Zajímavosti

–  Před instalací – ČEZ ŽÁDOST O PŘIPOJENÍ K DISTRIBUČNÍ SOUSTAVĚ
Chcete-li instalovat tepelné čerpadlo, před vlastní instalací nezapomeňte nejdříve podat žádost o připojení tepelného čerpadla. Tím předejdete komplikacím při schvalování po instalaci a také včas budete mít jistotu, že zakoupené tepelné čerpadlo budete moci provozovat ve zvýhodněné sazbě.
–  Po instalaci – ČEZ ŽÁDOST O PŘIPOJENÍ TEPELNÉHO ČERPADLA
     Máte-li nainstalováno tepelné čerpadlo Vaillant, potřebujete k přidělení sazby na tepelné čerpadlo pro Váš dům podat žádost na ČEZ DISTRIBUCE ve vyplněném formuláři – protokol o instalaci TČ. V tomto formuláři jsou požadovány technické parametry tepelných čerpadel.
 
 
 
–  Po instalaci – PROVOZNÍ HODNOTY ČERPADEL 
   
 
 
– “UNIVERZÁLNÍ”  TEPELNÉ ČERPADLO
       připojitelné k plošnému kolektoru
       ke geotermálnímu vrtu
       pro odběr tepla ze vzduchu
 
– ZÁVĚSNÉ TEPELNÉ ČERPADLO
    Vaillant geoTHERM 3kW pro pasivní domy,  bytové jednotky s centrálním vrtem nebo zemním kolektorem
 
 
– INSTALACE ZA POLÁRNÍM KRUHEM 
       V jedné hodně odlehlé části Švédska, 235 km severně od polárního kruhu, se nachází vesnice Naimakka. Jejím jediným obyvatelem je Åke, 80letý muž, který je zodpovědný za meteorologickou   stanici, která se zde nachází. Žije tady celý život. Nemívá moc návštěv a není divu, protože teploty zde mohou klesnout až pod -40 °C. Jednoho dne však Åke dostal nápad, jak sem přilákat více návštěvníků: přeměnit Naimakku v nejútulnější místo ve Švédsku
– CHCETE VĚDĚT JAKO FUNGUJE TEPELNÉ ČERPADLO? 
       Vynález tepelného čerpadla je připisován rodákovi z Nového Jičína Petru Ritterovi von Rittinger, který se věnoval především rozvoji těžby uhlí. V roce 1855 ale zkonstruoval zařízení, ze kterého se v současné době stává hit, tepelné čerpadlo. Jeho princip se poprvé aplikoval před 150 lety. Princip funkce je dobře znázorněn v animaci.